• Po - Pá: 7:00 - 18:00, SO - NE: ZAVŘENO
  • Na Strži 35, 140 00 Praha 4
  • +420 241 045 111

NADAČNÍ PODPORA

Auto Strž podporuje Život v kufříku

Společnost Auto Strž navázala spolupráci s Nadačním Fondem La VIDA LOCA. Rozhodli jsme se podpořit jeden z jejich projektů, ŽIVOT V KUFŘÍKU, který si klade za cíl uchovat pozitivní vzpomínky na rané dětství odloženým novorozencům, které jsou schraňovány do malých kufříků. Tuto myšlenku vrchní sestry FNKV Michaely Chmelířové uvedly v život a celý projekt rozjely zakladatelky NF Iva Barnincová Říhová a Martina Wojtylová Opava. Každému bychom přáli potkat tyto dámy, které do své práce dávají opravdu celé srdce. Znát je a spolupracovat s nimi je vskutku potěšující. Více o jejich práci se dozvíte na www.zivotvkufriku.cz

Zdaleka ne každé dítě má možnost vyrůstat ve své původní rodině. Každoročně v České republice opustí porodnici bez biologické matky na 500 dětí. Do kojeneckého ústavu, k pěstounům nebo do adoptivních rodin si běžně odnášejí pouze propouštěcí zprávu. Takové dítě se zpětně nedozví jak přišlo na svět, jak vypadalo v peřince či kdo ho choval v náručí místo maminky. Pro dospívající děti je velmi náročné vyrovnat se se zjištěním, že je matka odložila hned po porodu. Nevědí nic o počátku svého života, cítí se nechtěné, nemají v dospělosti srovnání s podobou vlastních dětí, jsou ochuzeny o pocit rodinné sounáležitosti. Proto jsou od roku 2015 postupně zapojovány porodnice z celé republiky a spolu se zdravotníky a dobrovolníky plní NF kufříky porodním náramkem, fotografiemi, prvním dudlíkem, oblečkem, hračkou a spoustou osobních předmětů a vzkazů.

Od prosince roku 2020 je společnost Auto Strž hrdým partnerem projektu ŽIVOT V KUFŘÍKU. Tzv. jsme adoptovali dvě porodnice na Praze 4, kde jsme doma stejně jako ony. V předvánočním čase jsme měli tu čest potkat se s báječným personálem porodnic a předat jim, spolu se zástupkyněmi Nadačního Fondu La VIDA LOCA, kufříky pro odložená miminka.

Jakákoli smysluplná investice do dětí je investicí do budoucnosti. Tím více, když se pomoc dostane těm potřebným. A to nám dává smysl.

Tak se držte, drobečci!

Porodnice Podolí

Porodnice Thomayerova nemocnice

Pomoci může každý z nás. Ať již přispěním libovolného finančního daru, zakoupením některého z nadačních dárků nebo dobrovolnickou činností  např. pletením hraček a oblečků  do kufříků pro odložené děti. Více informací o způsobu podpory projektu ŽIVOT V KUFŘÍKU najdete ZDE.

BANKOVNÍ ÚDAJE
účet: Nadační fond La Vida Loca, banka: Raiffeisen Bank, č. účtu: 520022/5500, ​IBAN:CZ8755000000000000520022