• Po - Pá: 7:00 - 18:00, SO - NE: ZAVŘENO
  • Na Strži 35, 140 00 Praha 4
  • +420 241 045 111

Nová, plně elektrická ŠKODA ENYAQ

ENYAQ iV

Tento vpravdě revoluční model je prvním, čistě elektrickým SUV od značky ŠKODA. Od 13. 5. 2021 je k vidění a k dostání i na naší prodejně Auto Strž.

Elektromobily mají nulové lokální emise výfukových plynů a když je navíc dobíjíte elektřinou z obnovitelných zdrojů, dostanete se na výrazné snížení emisí CO2. Elektromobily přispívají i ke snížení hluku, který má negativní dopad na psychické i fyzické zdraví člověka. Jsou konstrukčně jednoduché, snadné na údržbu a  vyžadují méně oprav. Poskytují vysoký výkon a mají svižnou akceleraci.

Nejdostupnější a nejsnazší je připojit a nejsnazší je připojit vůz k běžné domácí zásuvce pomocí příslušného kabelu. Vzhledem k nižšímu nabíjecímu výkonu zabere nabíjení delší dobu, proto je ideální provádět ho přes noc. Pokud chcete zrychlit dobu nabíjení doma, pořiďte si ŠKODA iV Charger Connect nebo Connect+. Nabízíme tři varianty zákaznických balíčků a rádi vám pomůžeme s výběrem té nejvhodnější pro vás.

Veřejné dobíjecí stanice najdete na mnoha frekventovaných místech. Rychlonabíjecí stanice naplní většinu kapacity baterie v desítkách minut. Letos (2021) má počet stanic v ČR překročit 1 000 a do roku 2030 má být vybudováno až 35 000 nabíjecích bodů. Po celé Evropě se již nyní nachází více jak 195 000 veřejných nabíjecích stanic. Vaše vozidlo si můžete během otevírací doby můžete rovněž nabít u vašeho dealera.

Interiér modelu ENYAQ iV sází na eleganci a čistotu tvarů, potěší také široké možnosti konektivity. Prostorný interiér a perfektně tvarovaná sedadla zajišťují  komfort za každé situace. Také cestující na zadních sedadlech se mohou těšit na výjimečné pohodlí, ke kterému přispívá absence středového tunelu.

Ve voze ŠKODA ENYAQ iV naleznete nepřeberné množství technologických vymožeností. Od stálého připojení na internet a výbornou konektivitu, přes jízdní a bezpečnostní asistenty až po panoramatický pohled kolem vozu ze čtyř kamer či Head Up displej se zobrazováním všemožných informací promítáním na čelní sklo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Interiér LOFT

Interiér LODGE

Interiér LOUNGE

Interiér SUITE

Interiér ECOSUITE

Špičkové elektrické SUV s pohonem zadních nebo všech kol

Do vozů ŠKODA se vrací pohon zadních kol! První, čeho si za volantem všimnete, je skvělý odpich. Jakmile se z tohoto zážitku vzpamatujete, uvědomíte si, že pohon zadních kol dodává vozu na jistotě. Ve městě oceníte malý poloměr otáčení. Elektromotor na zadní nápravě může být doplněn druhým elektromotorem umístěným vpředu, a z modelu ENYAQ iV se tak stane vůz s pohonem všech kol.

Stejně jako jiné modely ŠKODA, také ENYAQ iV bude k dostání s volbou jízdních režimů. Těch bude dohromady šest: Eco+, Eco, Comfort, Normal, Sport a Individual. Řidič jimi ovlivní nejen reakci vozu na akcelerační pedál, ale také dostupný točivý moment, maximální rychlost či výkon klimatizace. V kombinaci s volitelným Adaptivním podvozkem DCC ovlivní zvolený jízdní režim také nastavení podvozku.

Bateriové články jsou v modelu ENYAQ iV zabudovány do podlahy, čímž snižují těžiště vozu, což zlepšuje chování v zatáčkách a umožňujemaximální využití prostoru pro cestující a jejich zavazadla. Baterie jsou dostupné ve dvou kapacitách: 62 a 82 kWh. Od jejich kapacity se odvíjí názvy jednotlivých verzí (60 a 80) a jejich další klíčové vlastnosti, jako je výkon nebo dojezd. ENYAQ iV lze dále vybavit tepelným čerpadlem, které dokáže ochladit nebo ohřát interiér s daleko nižší spotřebou energie než jiné dostupné systémy.

ENYAQ iV je vybaven kombinovaným systémem nabíjení. To znamená, že ho lze nabíjet střídavým proudem (AC) při výkonu a 11 kW nebo stejnosměrným proudem (DC) při výkonu až 125 kW. Krom nabíjení přímo ze sítě se energie získává také zpětně při rekuperačním brždění, čímž se rapidně prodlužuje dojezd. Kinetická energie se při zpomalování mění na elektřinu, která se ukládá do vysokonapěťové baterie. Konvenční brzdění, které mění tuto energii pouze na teplo při tření brzd, se díky tomu využívá pouze minimálně.

Tak jako u všech vozů ŠKODA je i model ENYAQ iV doslova nabitý množstvím odkládacích prostor, přihrádek, Simply Clever řešení a Smart technologiemi. Zavazadlový prostor o objemu 585, resp. 1 004 litrů uspokojí hravě nejednu rodinu, sportovce s rozsáhlou výbavou či typického chalupáře.

Získejte více informací o novém modelu ŠKODA ENYAQ iV. O motorech, bateriích, technologických řešeních, výbavě, asistenčních a jízdních systémech. Nakonfigurujte si vůz dle vlastních preferencí nebo si dohodněte zkušební jízdu s prvním čistě elektrickým SUV značky ŠKODA.

Budoucnost právě dorazila k nám. Přijďte si ji prohlédnout a vyzkoušet k nám do Auto Strž na Praze 4.

Těšíme se na vás.

Tým Auto Strž

Technická data